FOR US MOTHER'S


 
AcasaAcasa  PORTALPORTAL  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi
 

 Tort diplomat

In jos 
AutorMesaj
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 5:24 pm

reteta ramona

6 oua,
40gr gelatina,
600 ml lapte.
o jumatate kg frisca,
400 gr zahar
fructe ce vrei tu

galbenusurile se freaca cu zaharul se adauga laptele ,se fierbe pina se obtine o 'crema' smintinoasa se adauga si gelatina care e fost bagata ininte cu 5min in apa rece (intr un pahar se pune apa pina depaseste putin peste gelatina).se lasa la racit amestecindu-se mereu.
albusurile se bat spuma separat la fel si frisca.se amesteca albusurile si frisca cu 'gelatina' si zeama de la compotul de ananas.

se pune in forme de chec intai folie si apoi compozitie fructe iar compozitie si se lasa la rece apoi se rastoarna si se orneaza cu frisca.

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 5:25 pm

Tort diplomat S8002588
Tort diplomat S80025893
Tort diplomat S8002592
Tort diplomat S8002593
Tort diplomat S8002594
Tort diplomat S8002595

by mycka_rose

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
mary
Perfect Mother
Perfect Mother
mary

Numarul mesajelor : 8617
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 35
Localizare : mangalia constanta

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 5:30 pm

ce bumn e
sa imi faci si mie?da?hai ca glumesc o sa incerc sa fac si eu dar cred ca nu imi iese ca tie
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 5:43 pm

mary83 a scris:
ce bumn e
sa imi faci si mie?da?hai ca glumesc o sa incerc sa fac si eu dar cred ca nu imi iese ca tie

trebuie sa iti iasa, plus ca eu nu fac nimic special...in plus Tort diplomat 645890 Tort diplomat 645890

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Carmen&Razvanus
Perfect Mother
Perfect Mother
Carmen&Razvanus

Numarul mesajelor : 15581
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 44
Localizare : Galati

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Mar 10, 2010 8:35 pm

E interesant,rapid si nu se da la cuptor...
Cum e la gust Mycka?
Tort diplomat 777597 Tort diplomat 21805
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 2:45 am

bestial...normal

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
mary
Perfect Mother
Perfect Mother
mary

Numarul mesajelor : 8617
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 35
Localizare : mangalia constanta

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 3:03 am

fac si eu cat de curand ca tu micka esti cam ispita cu dulciurile
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeJoi Mar 11, 2010 3:04 am

dar e usor si racoritor...

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
dogaru
Moderator mothers
Moderator mothers
dogaru

Numarul mesajelor : 25044
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 44
Localizare : Onesti

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:16 am

arata super dar nu am frisca la ora asta Tort diplomat 324329

cred ca am sa fac un blat ca pt pandispan si maine il insiropez si ornez sau als pe dimineata sa fac totul ,mai vad ce retete gasesc
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeSam Dec 25, 2010 1:32 am

ma duc acum sa fac, sper sa iasa bine si repede ca sunt rupta de oboseala, va spun maine cum au iesit!

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Ramo.Aditu
Perfect Mother
Perfect Mother
Ramo.Aditu

Numarul mesajelor : 4013
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 5:31 am

Tort diplomat S6000089
Tort diplomat S6000088
Sus In jos
Ramo.Aditu
Perfect Mother
Perfect Mother
Ramo.Aditu

Numarul mesajelor : 4013
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : pitesti

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeVin Ian 14, 2011 5:31 am

Tort diplomat S6000087
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeSam Ian 15, 2011 2:49 am

super, super bine arata, e ornat tare frumos!!!!

inca ma minunez cat de frumos ai pus frisca Tort diplomat 13439

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Carmen&Razvanus
Perfect Mother
Perfect Mother
Carmen&Razvanus

Numarul mesajelor : 15581
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 44
Localizare : Galati

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeSam Ian 15, 2011 11:25 pm

arata excelent...o sa fac si eu... Tort diplomat 343246 Tort diplomat 343246 Tort diplomat 343246
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 7:39 pm

Tort diplomat Dscn2620

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 7:44 pm

Tort diplomat Dscn2621

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 7:52 pm

Tort diplomat Dscn2622

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Carmen&Razvanus
Perfect Mother
Perfect Mother
Carmen&Razvanus

Numarul mesajelor : 15581
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 44
Localizare : Galati

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 2:28 pm

pupici Tort diplomat 919624 Tort diplomat 919624 Tort diplomat 919624
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeVin Iul 15, 2011 2:35 pm

a fost si bun nu doar aratos...

l-am facut cu piscoturi si Ady a zis ca el nu vrea tort cu paine Tort diplomat 645890

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
mary
Perfect Mother
Perfect Mother
mary

Numarul mesajelor : 8617
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 35
Localizare : mangalia constanta

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Iul 04, 2012 9:02 pm

vreau sa fac si eu vineri tort diplomat,sper sa imi iasa asa
Sus In jos
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Iul 04, 2012 9:42 pm

suuuper o sa iasa!

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Mycka_rose
Admin
Admin
Mycka_rose

Numarul mesajelor : 33060
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 32
Localizare : ma regasesc in umbra pasilor inimii tale

Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitimeMier Oct 09, 2013 4:11 pm

am reusit, deabea astept sa il gustam!

_________________
Tort diplomat An1csM90g411210MTAwMjA4bHwwMDAwMTExZGF8aW1wcmV1bmEgZGU



Sus In jos
http://mothers-flowers.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat




Tort diplomat Empty
MesajSubiect: Re: Tort diplomat   Tort diplomat Icon_minitime

Sus In jos
 
Tort diplomat
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
FOR US MOTHER'S :: GASTRONOMIE :: Deserturi-
Mergi direct la: